Share Poll

Poll link

Copy

Embed Widget

Widget width

500 px
350 px
250 px
Custom
Copy
Preview

Embedded widget preview:

Width - px Height - px

Close preview
! You are using a non-supported browser Your browser version is not optimised for Toluna, we recommend that you install the latest version Upgrade

guest is using Toluna to voice opinions and earn great rewards. You can too by signing up now!


guest

62 months ago

Evde kedi beslemek evin küçük çocuklarına saglık açısından zarar verebilirmi?
Closed

evde kedi beslemek istiyorum ve 2 tane 3 yas 1 tane 12 yaslarında 3 çocuğum var.ısrarla kedi istiyorlar.acaba tüy problemi olurmu?
Reply

knknkn

  62 months ago
Kediler de köpekler gibi tırnaklama ve ısırma ile yaralanma ve yara yeri enfeksiyonu oluşturabilirler. Yavru kediler 6 haftalık olduklarında parazit mücadelesi yapılmalı, 8. haftada lösemi aşısı ve karma aşı uygulanmalı, 11. haftada karma aşı tekrar edilmeli, 12. haftada kuduz aşısı uygulanmalıdır. Bu aşılar daha sonra bir yıl aralıklarla uygulanır. İç ve dış parazitlere karşı 3-4 ay aralıklarla ilaçlama yapılır. Kediler tüylerini yalayarak temizledikleri için çok sık banyo yaptırılmalarına gerek yoktur. Fırça ve tarakla düzenli olarak tüylerinin bakımı yapılmalıdırKediler de köpekler gibi tırnaklama ve ısırma ile yaralanma ve yara yeri enfeksiyonu oluşturabilirler. Yavru kediler 6 haftalık olduklarında parazit mücadelesi yapılmalı, 8. haftada lösemi aşısı ve karma aşı uygulanmalı, 11. haftada karma aşı tekrar edilmeli, 12. haftada kuduz aşısı uygulanmalıdır. Bu aşılar daha sonra bir yıl aralıklarla uygulanır. İç ve dış parazitlere karşı 3-4 ay aralıklarla ilaçlama yapılır. Kediler tüylerini yalayarak temizledikleri için çok sık banyo yaptırılmalarına gerek yoktur. Fırça ve tarakla düzenli olarak tüylerinin bakımı yapılmalıdır
0 comments

guest

  62 months ago
evde kedi beslemenin çok zararlı oldugunu,9.yaşındaki kızımı acile kaldırdıgımızda doktordan ögrendim.bize kedi tüyünün nekadar zararlı oldugunu söylemişti.hayvanların içinde en tehlikeli kedi tügü oldunu söylemişti.kedi yaşayan bir evde kediye yaklaşmasada.kedinin orada yaşaması yeterli kızım için.biz uzak duruyoruz.doktora danışmanız daha dogru olur
0 comments

guest

  62 months ago
geçenlerde bir t v programında konuştular bu konuyu. hamile bir bayanın oldugu mekanda kedi olmaması gerekiyormuş. çünki çok kolay hastalık buluşturuyormuş. bizim bir akrabanın 10 tane falan kedisi var. muntazam bakıyorlar ama kızlqarı sarılık olmaktan kurtulamadı. hem yutulan kedi tüğü midede büyüyüor.
0 comments

guest

  62 months ago
Ben ilk hatıralarımda bile hala kedi, köpek, kuş ve koyunları hatırlarım. Şu anda evimde bir kedi bir karga var. Bu evden 4 kardeş olarak okuduk gayet sağlıklı ve bilinçli insanlar olduk bunları yaparkende evimizde bizimle hayatlarını paylaşan hayvanlarımız vardı. Annem kedi ve kargamızla birlikte 2 torun yetiştirdi. Şu anda biri Sorbornne'da master yapıyor. Gayet sağlıklı ve akıllı. Diğeri süper bir puanla kolejde. Sağlığı yerinde üstelik hergün spor yapıyor. Ve en önemlisi insanlara değer vermeyi ve paylaşmayı biliyorlar.
0 comments

guest

  62 months ago
evet acaaaaip tüy bırakıyor belki cinsine göre de değişebilir ama az da olsa her tür tüy döker benim arkadaşı besliyordu sabah evi süpürüp çıkıyordu öğleden sonra eve döndüğünde sanki 3-4 gün temizlik yapılmamış bir ev buluyordu. ciğerlerde kist oluşturduğu gerçeği de mevcut çocuklarınız küçük alınacak bir risk değil.
0 comments

guest

  62 months ago
bu durum evin durumuna göre değişiklik gösterebilir.eğer bahçeli bir evde oturuluyorsa kedi çoğu zaman dısarıda vakit geçireceginden pek zararı olmaz.ama küçük apartman dairesinde biraz zararlı olabilir hem çocuklar hemde kedi açısından.çocuklar kediyi kısa zamanda telef edebilirler.ayrıca kedi tüyünün solunum yoluyla akciğerlere girdiğini ve burada kist yaptığını duymustum.en güzeli her şeyi doğal ortamında sevmek yani soklarda.
0 comments


Related polls and topics


Closed

Share by email

Add contacts


Cancel
Send

You’re almost there

In order to create content on the community

Complete your registration
Verify your Email / resend
No thanks, I’m just looking

OK
Cancel
We're working on it...
When you upload a picture, our site looks better.
Upload
Maybe Later...